A A A

Please consider registering
guest

Log In Register

Lost password?
Advanced Search:

— Forum Scope —



— Match —



— Forum Options —




Wildcard usage:
*  matches any number of characters    %  matches exactly one character

Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

Topic RSS
Data AIS op Android toestel?
29.12.2011
12:48
sy_Magic_Kingdom
New Member
Forum Posts: -1
Member Since:
29.12.2011
Offline

Hallo allemaal

Is het iemand al gelukt om data uit de AIS ontvanger op een android toestel (samsung galaxy 10.1) te presenteren?[i:2pb61pes][color=#800000:2pb61pes]Moderator: bericht stond in een topic over navigeren op de iPad; afgesplitst naar een eigen topic.[/color:2pb61pes][/i:2pb61pes]

07.01.2012
12:50
Marti

Moderator
Forum Posts: 144
Member Since:
29.12.2011
Offline

Deze vraag stond een beetje verstopt ;)
Is er iemand die zijn AIS succesvol aan een Android toestel heeft gekoppeld en Magic Kingdom kan helpen?

Edit:
Via Google vond ik dit draadje op het Cruisers Forum; al wat ouder maar wellicht een startpunt:[url=http://www.cruisersforum.com/forums/f121/android-samsung-galaxy-s-i9000-to-ais-55298.html:1njth2ws]KLIK![/url:1njth2ws]

"How inappropriate to call this planet earth when it is quite clearly Ocean." - Arthur C. Clarke
07.01.2012
15:21
onrust
Member
Forum Posts: 3
Member Since:
01.12.2011
Offline

Op zich een legitieme vraag maar waarom zou je dit willen?? Zolang niet alle schepen niet zijn uitgerust met deze gadget (meer is het nog niet) heeft het geen zin om dit als extra te gebruiken. Zelfs de beroepsvaart is nog niet volledig uitgerust met dit systeem.

Als je een android telefoon met G3 kan je door div. websites een goed beeld krijgen van de scheepvaart uitgerust met AIS. Als je het gaat gebruiken als navigatie- of veiligheidsinstrument zou ik eerder nadenken over een goed radarsysteem. Verder is AIS prima te combineren met div. softwarepakketten zoals PC-Navigo en een AIS transponder.

Even to the point, voor zover mij bekend zijn er geen android-systemen die dit mogelijk maken zonder internet maar ik kan er naast zitten.

Groet,

Cees

08.01.2012
20:23
Sistermoon
Guest

Cees,

Het waarom 3G niet voldoet, is simpel te beantwoorden: Als je iets ruimer water zit dan een sloot, is de ontvangst van internet al snel erg slecht. Je mooie webstie ververst dan niet goed meer.

Op zee ververst die helemaal niet meer, want er is 3km (1.5 nm) geen ontvangst meer.

Nu ben ik, en veel zeilers met mij op zoek naar een leuk en vooral goedkoper alternatief voor een kaartplotter. Een laptop kan, maar toetsen bedienen op en stampend schip, is het niet helemaal. Muizen vliegen in de rondte etc. Een Ipad zou kunnen, maar is op zich ook vrij duur. Er zijn wel een aantal erge leuke goedkope Android pads op de markt.

Nu is het enige serieus te nemen nav programma voor android dat van Navionics. Het heeft echter een paar flinke beperkingen. AIS verwerking is er een van. Dus ik denk dat hier de legitimiteit van de vraag in zit.

Overigens: Op zee is het hebben van AIS voor grote schepen gewoon verplicht.Alleen de Marine en een enkele visser zal zich er niet aan houden.

09.01.2012
9:30
onrust
Member
Forum Posts: 3
Member Since:
01.12.2011
Offline

Ik trek het legitieme ook niet in twijfel maar wel het nut van AIS. Persnoonlijk ben ik van mening dat een goede radarinstallatie en een paar goede ogen je meer vertellen dan het AIS systeem. Laten we daarnaast eerlijk zijn dat een Android- of I-phone ook zijn beperkingen hebben op zee ;).
Vandaar ook mijn vraag waarom je dat zou willen. Het AIS signaal wordt uitgezonden via een marifoonkanaal/signaal en heeft ook zijn maximumbereik. Net als het internetsignaal wat je ook terecht aangeeft. Daarnaast geef je zelf al aan dat alle grote schepen op zee AIS moeten hebben maar de kleine schepen nog steeds niet. Dan ontgaat mij het nut van AIS.

Tot mijn spijt ben ik zelf overigens verplicht om het AIS systeem te (laten) installeren op ons schip omdat wij aan de CVO voor grote pleziervaart moeten voldoen. Gelukkig is de europese overheid zo vriendelijk om een groot deel van de kosten te dragen.

09.01.2012
14:09
Guest

Apple App wint DAME Award
Digital Yacht heeft op de Marine Equipment Trade Show (METS) in Amsterdam de DAME Award gewonnen met de ‘iAIS’, een AIS ontvanger die via een WiFi-zender alle navigatie-informatie van het schip zichtbaar maakt op een Apple iPhone, iPad of iPod-Touch, dus ook de AIS-informatie.

De iAIS verstuurt navigatie-informatie naar iPhone, iPad en iPod-Touch. iPad, IPod-Touch en iPhone-gebruikers hoeven hun apparaat alleen maar aan te zetten om draadloos contact te maken met de iAIS hot spot. Er is geen aparte internetverbinding voor nodig. Via de verbinding wordt alle AIS-informatie, zoals koers en snelheid van in de omgeving varende schapen, getoond. iAIS kan ook de NMEA-data van andere navigatieapparatuur aan boord doorgeven, zoals van de GPS, dieptemeter, snelheidsmeter en windmeter.

De iAIS kost 459 euro ex btw. De informatie kan ook op een pc of op een op (Android of Windows Mobile draaiende tablet of telefoon zichtbaar worden gemaakt. (HH)

09.01.2012
14:18
Ton Aarts

Moderator
Forum Posts: 553
Member Since:
03.01.2012
Offline

Je bent me net voor … :)

Link naar het artikel in[url=http://www.schuttevaer.nl/nieuws/techniek/nid16983--apple-app-wint-dame-award.html:2hdlete1]Schuttevaer[/url:2hdlete1]

[img:2hdlete1]http://www.schuttevaer.nl/indeximages/artikelen_fotos_9568_215.jpg[/img:2hdlete1]

10.01.2012
7:50
Sistermoon
Guest

Klopt.

Voor iPad is het er allemaal wel. Vooral: de achterliggende software waarmee je de data zichtbaar maakt is er.

Voor Android heb ik die nog niet gevonden.

Waarom specifiek android? Een iPad kost vanaf 400 Euri. Een instap Android padje heb je voor 100 Euro.

Nou ja. Ik ga gewoon met een netbook verder: minderstroom verbruik dan een laptop, kleiner, handzamer.

10.01.2012
8:09
Ton Aarts

Moderator
Forum Posts: 553
Member Since:
03.01.2012
Offline

[quote="Sistermoon":liiad2p2]Klopt.

Voor iPad is het er allemaal wel. Vooral: de achterliggende software waarmee je de data zichtbaar maakt is er.

Voor Android heb ik die nog niet gevonden.

Waarom specifiek android? Een iPad kost vanaf 400 Euri. Een instap Android padje heb je voor 100 Euro.

Nou ja. Ik ga gewoon met een netbook verder: minderstroom verbruik dan een laptop, kleiner, handzamer.[/quote:liiad2p2]

"[i:liiad2p2]De iAIS kost 459 euro ex btw. De informatie kan [b:liiad2p2]ook [/b:liiad2p2]op een pc of op een op ([b:liiad2p2]Android [/b:liiad2p2]of Windows Mobile draaiende tablet of telefoon zichtbaar worden gemaakt.[/i:liiad2p2]" ;)

Forum Timezone: UTC 2

Most Users Ever Online: 1029

Currently Online: quichot
7 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

Nerissa - 168

vuuren1 - 140

broekie - 127

fatboy - 125

rob art - 119

kees55 - 98

chaea - 87

bejakruiser - 58

amersfow - 51

robg - 45

Member Stats:

There have been 6 guest posters

There are 7242 members

There are 2 moderators

There are 5 admins

Forum Stats:

Groups: 6

Forums: 35

Topics: 12960

Posts: 100872

Newest Members: peregrijntoek64, JdeWitte, ettih, HenkP.Smit, ibiza-sailing, IrisvdZanden, peterkik, speedygonzales, Domicil, marcohesta

Moderators: Ton Aarts (553), bubbelup (9)

Administrators: Buyways (9), admin (3), zeilenadmin (7), administrator (-1), Marti (144)

Adverteren | Contact | Copyright | Disclaimer | Privacy en cookiebeleid | © 2012 Sanoma Media Netherlands B.V..
Zeilen - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep